Norvēģijas meža kaķi

IMG_8406Iespējams, ka teiksmainie Norvēģijas meža kaķi ir vieni no meinkūnu priekštečiem – tā apgalvo kāda no hipotēzēm. Ir pilnīgi skaidrs, ka kaķi patiešām bijuši vikingu kuģos, kas ilgi pirms Kristofera Kolumba atklāja Ameriku. Par to mūsdienās neviens vairs īpaši nešaubās.

Bet varbūt tie ir vienkārši pusmežonīgi kaķi, kas Skandināvijā sastopami visapkārt. Varbūt arī nosaukumu kaķi ieguva tikai tāpēc, ka tieši norvēģiem ienāca prātā ideja radīt oficiāli atzītu Skandināvijas pussalas kontrastainajā klimatā mītošu kaķu šķirni, lai saglabātu tās pirmatnīgo skaistumu un ziemeļniecisko raksturu. Tagad šī kaķu šķirne ir visas Skandināvijas lepnums.

Lai nu kā bijis – nebijis, bet šobrīd mums ir kaķis – liels, tomēr elegants, neatkarīgs, tomēr komunikabls, pašpārliecināts, tomēr zinātkārs un sabiedrisks. Kaķis, kas nekļūs apnicīgs un uzbāzīgs, bet nekavējoties izrādīs savu prieku par jūsu atgriešanos, ja pārāk ilgi būsiet atstājis viņu vienu mājās. Šajā priecīgajā vēstījumā būs viss – gan sveiciens, gan tas, kas noticis Jūsu prombūtnes laikā, gan jautājums par to, kur tik ilgi „klaiņojāt”, kad mājās darbi gaida…

Tāpat kā visi lielo šķirņu kaķi, arī Norvēģijas meža kaķis nobriest samērā vēlu- sasniedzot 3 – 4 gadus. Sava divslāņainā, ūdensizturīgā un kuplā kažoka dēļ norvēģis izskatās vēl milzīgāks. Patiesībā normāls runcis sver 8 – 9 kg, kaķenītes mazliet mazāk. Arī izstieptais, druknais ķermenis, drīzāk lūsim, ne kaķim raksturīgās priekšējo un pakaļējo kāju proporcijas – tas viss piešķir Norvēģijas meža kaķim giganta slavu. Šāds ķermenis ļauj norvēģim – vienīgajam no mājas kaķiem nokāpt no koka ar galvu pa priekšu – spirālveidīgi kā vāverei.

Norvēģijas meža kaķi nav izplatīta šķirne, tāpēc tos bieži jauc ar meinkūniem un Sibīrijas kaķiem. Tomēr katrai no šīm šķirnēm ir savas īpašības, kas tās dara atšķirīgas.

Norvēģis ir ne tikai fiziski skaists, bet arī garīgi brīnišķīgs kaķis. Viņš ir lielisks kompanjons, kas vienmēr būs blakus, bet neuzmāksies ar savu sabiedrību. Tomēr norvēģis labprāt Jums palīdzēs mājas darbos un tā vai citādi centīsies izrādīt savu prieku un mīlestību. Norvēģijas meža kaķis labi sadzīvo ar citiem mājas iemītniekiem – gan bērniem, gan dzīvniekiem. Ja norvēģim kaut kas nebūs pa prātam, viņš labāk aizies prom un nekļūs sīkumains, nevis dusmosies, centīsies panākt savu vai vispār atriebties. To nepieļauj viņa aristokrāta lepnums …